loading...
Raporto gabimin

Ju lutemi te pershkruani gabimin, keshtu qe ne mund te rregullojme ate!

Captcha
Ndalo
Loading...
Sahara (2017) HD

Sahara (2017) HD

Feb. 01, 2017 (France, Canada) 86 Min. N/A
Your rating: 0
10 2 votes

Video trailer

Disa foto nga Filmi

Director

Pierre Coré
Director

Aktoret

Omar Sy isAjar (voice)
Ajar (voice)
Louane Emera isEva (voice)
Eva (voice)
Franck Gastambide isPitt (voice)
Pitt (voice)
Vincent Lacoste isGary (voice)
Gary (voice)
Ramzy Bedia isChef Chef (voice)
Chef Chef (voice)
Clovis Cornillac isVer Luisant (voice)
Ver Luisant (voice)
Jean Dujardin isGeorges (voice)
Georges (voice)
Reem Kherici isAlexandrie (voice)
Alexandrie (voice)
Jonathan Lambert isMichael (voice)
Michael (voice)
Sabrina Ouazani isAlexandra (voice)
Alexandra (voice)

Pershkrimi

Dy klane gjarpërinjsh bashkëjetojnë në shkretëtirë. Gjarpërinjtë e bukur jeshil që jetojnë nën strehën e një oazi, të mbrojtur dhe respektuar nga njeriu dhe gjarpërinjtë helmues që mbijetojnë në rërë, pluhur dhe nxehtësi, që gjuhen e vriten nga njerëzit e shkretëtirës. Këtu është historia e Axharit, një gjarpër I ri helmues, e Evës, princeshës rebele të oazit dhe gjithë përipecitë që kalojnë për tu bashkuar.

Loading...
Titulli origjinal Sahara
Vleresimi IMDb 5.7 29 votes
Vleresimi TMDb 5.5 6 votes
Loading...